veda

09.04.2009 tarihinde yayın hayatına başlayan kolokyum.com 01.06.2019 itibariyle yeni üye alımına ve kullanıcı etkileşimine kapatıldı. 01.09.2019 tarihine kadar sisteme kullanıcı girişi yapılabilecek, ancak içerik, yorum, dosya paylaşımı, mesajlaşma veya içerik / yorum beğenme gibi etkileşimli işlevler artık çalışmayacak. 01.09.2019 tarihinde kolokyum.com, tüm veri tabanıyla birlikte arşivlenerek ağ üzerinde erişime kapatılacak.

'Açık Kaynak Mimarlık Paylaşımı’ kolokyum.com, mimarlık yayıncılığına hem teknik anlamda, hem de bakış açısı olarak birçok yenilik ve heyecan getirdi. Özellikle Türkiye’deki mimarlık yarışmaları ve mesleki paylaşım / tartışma kültürünün gelişmesi adına sunduğu katkıların gelecekte de hatırlanacağını umuyoruz.

Bu projeyi biz başlattık ama, yayında kaldığı süre boyunca sizler hayatta tuttunuz. Tüm kullanıcılarımızla birlikte, şimdiye kadar kolokyum.com için gönüllü / profesyonel editörlük yapmış tüm çalışma arkadaşlarımıza ve maddi katkı sağlamış olan tüm sponsor kişi / firmalara teşekkür ederiz.

Bir şekilde yeniden yollarımız kesişene dek, hoşçakalın…

Evren Başbuğ
Ceyhun Baskın
İnanç Eray


31.12.2019 tarihine kadar kolokyum@kolokyum.com adresi iletişim için aktif kalacak. Ayrıca kolokyum.com’un facebook sayfası ve twitter hesabı bir süre daha açık tutulacak.